scorecardresearch

Baskı ve soruşturmalar,Bizleri yıldıramaz

17 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
ADANA(İkrarHaber)-Adana'da Gezi parkı ve değişik tarihlerde yapılan eylem ve etkinliklerin çağrıcısı ve örgütleyicisi olma iddiası ile KESK Üyelerinin de aralarında bulunduğu demokratik kurum temsilcisi 28 kişi, Adana TEM Şubesine İfadeye çağırıldı. Konuyla ilgili KESK Adana Şubeler Platformu duruma tepki gösterdi.

Adana'da Gezi parkı ve değişik tarihlerde yapılan eylem ve etkinliklerin çağrıcısı ve örgütleyicisi olma iddiası ile KESK Üyelerinin de aralarında bulunduğu demokratik kurum temsilcisi 28 kişi, Adana Terörle Mücadele (TEM) şubesine ifadeye çağırıldı. Konuyla ilgili KESK Adana Şubeler Platformu yaptığı basın açıklaması ile duruma tepki gösterdi. İnönü Parkında Bir araya gelen KESK üyeleri, "Baskı ve soruşturmalar bizi yıldıramaz" pankartı açarken, "Baskılar bizi yıldıramaz", "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganları attı.

Açıklamayı Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz yaptı. Sendikal hak ve özgürlükler demokratik, mesleki ve özlük hakları için yapılan basın açıklamaları, Gezi parkı için yapılan yürüyüşler, şube başkanları, şube yürütme kurulu üyeleri ve değişik kurum temsilcileri ile yapılan telefon görüşmeleri üzerinden suç tesis etmek istendiğini söyleyen Karagöz, "son bir yıl içerisinde ülkemizde ve bölgemizde yaşananlar karşısında emek ve demokrasi güçleri ile ortak yapılan bir çok eylem ve etkinlik bu gün karşımıza suç kapsamında sunulmaktadır" dedi.

Bölgede yapılan hak ihlallerine karşı yapılması gereken eylem ve basın açıklaması ile tepkilerini göstermeye devam edeceklerini belirten Karagöz yapılanın kendilerine verilen bir gözdağı olduğunu ekledi.
Etiketler