scorecardresearch

Cumhurbaşkan adayı Selahattin Demirtaş,Sivas'ta canlarla birlikte

21 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
ADANA(İkrar Haber)-Sivas Madımak olayının 21. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliğine katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Otobüse çıkarak vatandaşlara seslendi.
"Ben bir kez daha 21 yıldır ısrarla, inatla, kararlılıkla bu vahşetin hesabını sormaya buraya gelen bütün canlara, bütün dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum" diyerek sözlerine başlayan HDP eş başkanı ve Cumhurbaşkan adayı Selahattin Demirtaş,Omuz omuza verildiğinde çözemeyecekleri hiçbir sorun olmadığını ifade ederek, “Bugün Soma da burada, Roboski de burada, Gezi de burada, Berkin’in yoldaşları da burada….
Bun’dan daha büyük bir mesaj olamaz. Çünkü biz doğuda özgürlüğe, demokrasiye, barışa sevdalanmış insanlar olarak,eğer ezilen kimliğimizle, insan kimliğimizle,Sünnisi, Alevisi, Yezidisi, Süryanisi, Yahudisiyle, Türküyle, Kürdüyle, Arapı, Ermenisi, Çerkeziyle ama bütün ezilenler el ele omuz omuza durabilirsek, yüreklerimiz bir olursa çözemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmıyacağını söyledi.
Etiketler